میتلف - ترین - پاته

MEATLOAF

meat, herbs, and other foods mixed and baked together in the shape of a loaf

 

میتلف: این غذا مخلوطی ازگوشت ، سبزیجات و سایر مواد خوراکی هست که با هم مخلوط شده و به صورت قالبی پخته میشوند.. اکثر غذاهائی که بانام ترین و پاته رایج شدند درواقع میتلف هستند.اگه بخواهیم اسم این غذارو تحت الفظی معنی کنیم میشه قرص گوشت ( مثل قرص نان )

 

ترین

 

TERRINE

a food made of cooked meat, fish, or fruit formed into a loaf shape and served cold, or the dish this is served in

 

ترین: این غذا مخلوطی از گوشت پخته ( انواع گوشتها )یا میوه ها هستند که به صورت قالبی دراومده و به صورت سرد سرو میشود.

اکثر سالادهائی که با انواع گوشتها تهیه میشوند بعد به صورت قالبی و کیک درآورده میشوند درواقع نوعی ترین به شمار میروند ، من یک نوع ترین مرغ خوردم که تقریبا مزه سالاد اولیه میداد. فقط درترین ها باید توجه بشه مواد خیلی ریز و چرخ شده هستند.

" ترین " یک معنای دیگه هم داره که به معنی ظروف سفالی مخصوص طبخ غذا هست که درقدیم این غذا درچنین ظرفهائی آماده میشد . اما امروزه قالبهای مستطیلی درداری هستند که ترین رو داخل اونها تهیه و نگهداری میکنند.

 

واژه " ترین " یک لغت فرانسوی به معنی " زمین " هست ، و چون خاک رس ، ماده اولیه این ظروف اززمین استخراج میشده به این ظروف و به این نوع غذاها " ترین " گفته میشه.

پاته

 

Pâté

a soft food made from meat or fish, that you can spread on bread

 

پاته: یک نوع غذای فرانسوی شبیه میتلف هست با این تفاوت که پاته خیلی نرم تهیه میشه و به صورت ورقه های نازکی با نون سرو میشه ، کالباس درواقع نوعی پاته هست.

پاته ازکلمه قدیمی paste گرفته شده که امروز ه درانگلیسی هم رایجه ، pasteبه معنی ماده غذائی نرم و خمیری شکل است که ازله کردن و کوبیدن میوه ها و گوشتها بوجود میاد. توبعضی ترجمه ها دیده شده که " رب " رو tomato paste ترجمه کردند.

تو بازار پاته های آماده ای فروخته میشوند که مانند شکلاتهای صبحانه آماده هستند

 

 

/ 2 نظر / 51 بازدید
مونا

همشهری سایت خیلی خوبی دارید. خسته نباشید. فقط طرز تهیه میت لف، ترین و پاته یادتون نره. با تشکر

[لبخند][سوال][تعجب][شیطان][فرشته][سبز][خمیازه][هیپنوتیزم][تلفن][وحشتناک][ناراحت][قلب][عصبانی][گریه][خرخون][ساکت][خوشمزه][دروغگو][تماس][عجله][چشمک][خجالت][مغرور][خنده][گل][قهر][متفکر][منتظر][کلافه][راک][نیشخند][زبان][عینک][خنثی][خواب][دلقک][اوه][افسوس][خداحافظ][شکست][پلک][ماچ][نگران][ابرو][شوخی][ابله][دست][اوغ][زودباش][تایید][بغل][دلشکسته][شرمنده][قهقهه][بازنده][هورا][اضطراب][گاوچران][رویا][من نبودم]